czwartek, 23 sierpnia 2012

Amfisbenowy raport cz.1 – Mapa Galdivary

Witam

      Postanowiłem chwilowo oszczędzić graczom kolejnych opisów potworów. Miast tego niniejszym tekstem zapoczątkowuję serię postów przybliżających graczom realia gry. Postaram się w nich w sposób stosunkowo zwięzły przybliżyć takie zagadnienia jak świat gry, podstawowe założenia mechaniki, czy też rodzaje i specyfikę magii.

      Oczywiście nadal będę przedstawiał dostępne, grywalne rasy w grze. Pozostały jeszcze te najbardziej znane ze wszystkich systemów fantasy: elfy, ludzie oraz krasnoludy.

      Poniżej załączam bardzo szkicową mapę Galdivary. Od razu chcę sprostować, iż jest to jak na razie bardzo ogólny zarys, na którym brakuje szeregu charakterystycznych elementów jak choćby rzek, lasów, wewnętrznych mórz, jezior itd. Jest tylko kilka kluczowych elementów, które jednak mam nadzieję pozwolą lepiej zrozumieć kolejne (oraz poprzednie) posty.

      Oryginalną mapę tworzę 4 rok metodą tradycyjną (ołówek, cienkopis). Jej format jest przerażający (mnie w każdym bądź razie przeraża) bo ma ona 2,0 m x 2,8 m. Z racji niemożności jej zeskanowania ( głównie ze względów czasowych) przez ostatnie 2 dni zrobiłem fotki, które następnie poskładałem i obrobiłem na szybko w kompie. Poniżej przedstawiam efekt chwilowo końcowy. Mapa powstała na wyraźną prośbę niektórych obserwatorów bloga, których w tym miejscu pragnę serdecznie pozdrowić i podziękować za mobilizację.

      Skrócony opis świata (mapy) powinienem zamieścić do najbliższej niedzieli. Jeśli mapa będzie mało czytelna dajcie znać, postaram się ją wówczas umieścić w większym rozmiarze na jakimś darmowym serwerze.


19 komentarzy:

 1. Hmmm... Dżungla Wielu Jęków, powiadasz... Może to tylko mi się kojarzy, ale wyczuwam niezamierzony efekt komiczny. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie bardzo ujął "Wielki Odór" - chyba już wiem gdzie poprowadzę pierwszą sesję :)

   Usuń
  2. @ dzemeuksis
   No faktycznie wyszło dwuznacznie :D.

   Usuń
  3. @ Jakub Roczniak
   Fajnie, że nazwa Ci podpasowała :)
   thx

   Usuń
 2. Generalnia mapa super, ale to wiadomo. Konwencja nazw też mi się podoba: swojska, ale nie przaśna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poprosimy o większą mapę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link do ściągnięcia większej mapy już wrzucony :).
   Pzdr

   Usuń
 4. Yay, nareszcie mapka!^^ Całkiem fajnie to wygląda.:) Proponuję umieścić ją w jakiejś zakładce, albo podlinkować z boku. Wtedy będzie można szybko zerknąć w razie potrzeby, zamiast grzebać w archiwum.:) Czekam na opisy krain.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thx Moreni :)
   Wrzuciłem linka do ściągnięcia mapki w dużym rozmiarze.
   Niestety nie umiem jej "podlinkować" - cienki jestem w obczajaniu blogowych możliwości ;).
   Pzdr

   Usuń
  2. W sumie to już ją przecież podlinkowałem - jak jeszcze miałem włosy na głowie to były koloru blond ;).

   Usuń
 5. Czołem,

  mapka niczego sobie, ale... jakby czegoś jej brakowało. Kolory jakieś takie sztuczne. Ale rozumiem, że to miniwersja, zrobiona na szybko, więc to zrozumiałe.

  Może mógłbyś pokazać fragment oryginalnych rysunków, któreś ze zdjęć? Naprawdę jestem ciekawy jak wygląda tak wielka mapa w skali 1:1 :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "jakby czegoś jej brakowało"

   Że zacytuję autora: "brakuje szeregu charakterystycznych elementów jak choćby rzek, lasów, wewnętrznych mórz, jezior itd."

   Może tego? ;)

   Usuń
  2. Pewnie masz rację ;]

   Staram się jednak pisać wszystkie uwagi, które mi przychodzą do głowy, zgodnie z zasadą, że autor nigdy nie jest wstanie obiektywnie ocenić swojej pracy, a może któreś z tych uwag się akurat przydadzą :]

   Co do konwencji nazw, to zawsze lubiłem nazwy takie jak: wybrzeże mieczy, zatoka wiatrów, etc. Stąd i te mi się podobają.

   Usuń
  3. W wolnej chwili postaram się podrzucić jakieś fotki mapy, do obczajenia.
   Pzdr

   Usuń
 6. Fajny swiat ^^ martwota poki co mnie najbardziej zainteresowala :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thx Telthona,
   Fajnie, że mimo natłoku pracy znajdujesz czas na komentarze :).
   Pzdr

   Usuń
 7. Ciężko wyznaczyć "zupełnie nowy standard w /kartografii/" - jak dla mnie to po prostu b. solidna robota (zobaczymy wersję "dopieszczoną" ^^) i oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Sal.
   Mam nadzieję, że końcowa mapa Cię nie rozczaruje.
   Pozdrawiam :)

   Usuń